W przededniu Międzynarodowego Dnia Kobiet we współpracy State Street Global Advisors oraz urzędników miejskich miasta Nowy Jork, rzeźba byka z Wall Street zyskała towarzystwo. Naprzeciwko ogromnego byka stanął posąg młodej dziewczynki w wyzywającej i niezachwianej pozie. Dzieło sztuki jest częścią kampanii mającej na celu zrównać znaczenie kobiet i mężczyzn pracujących w korporacjach. Jest ona również symbolem praw kobiet i równouprawnienia w społeczności.

Na temat projektu wypowiedział się globalny zastępca szefa departamentu inwestycji Lori Heinel:

Jedną z największych ikon Wall Street jest szarżujący byk. Idea uzupełnienia tej dominującej rzeźby o żeński akcent wydała nam się bardzo sprytna i kreatywna. Mimo, że jest to mała dziewczynka to jej poza mówi nam zdecydowanie o determinacji, zdecydowaniu i gotowości podjęcia wyzwania.

Przynajmniej przez miesiąc

Posąg z brązu został przygotowany przez Kristen Visbal i będzie towarzyszył bykowi przez co najmniej miesiąc. Szarżujący byk był pierwotnie aktem sztuki partyzanckiej Arturo Di Modica i to właśnie zyskująca popularność sprawiła, że stał się ikoną Wall Street. Czy podobnie będzie z dziewczynką i na stałe stanie się rozszerzeniem pierwowzoru? Zobaczymy.

Dodaj komentarz

Top