Raubdruckerin (w wolnym tłumaczeniu: piracki drukarz) to grupa artystów pochodzących z Niemiec, która do swoich prac wykorzystuje elementy miejskiej architektury. Poprzez nakładanie tuszu na kratki kanalizacji, kafle uliczne czy pokrycia włazów, tworzy wyjątkowe wzory na torbach i koszulkach. Aby podkreślić wyjątkowość druków, którym odpowiadają konkretne miejsca, artyści odwiedzają wiele wiele europejskich miast, takich jak: Amsterdam, Ateny, Paryż, Lizbona.

Dodatkowo projekt zakłada wspieranie szerzenia wiedzy na temat miast w których żyjemy, a o których przeważnie mamy pobieżne pojęcie. Dobór miejsc wykorzystywanych w pracach nie jest przypadkowy, a w momencie ich tworzenia samoistnie tworzą się swego rodzaju happeningi. Dzięki temu ludzie którzy zazwyczaj przechodzą obok danych miejsc obojętnie, zatrzymują się i poznają lepiej miejsce w którym żyją. Dodatkowo poprzez możliwość zakupu koszulki czy torby z unikalnym nadrukiem zyskujemy dodatkowe zadowolenie z powodu miejsca w którym żyjemy.

Obecnie grupa jest w trasie, a jej losy możecie śledzić na Facebooku ( https://www.facebook.com/raubdruckerin/) czy Instagramie (https://www.instagram.com/raubdruckerinberlin/).

null

null

null

null

null

null

null

null

null

Dodaj komentarz